Kultura v září pro neslyšící od KukátkOO

07. 09. 2022 v 19:00 hodin
KukátkOO připravilo na září šest kulturních akcí s tlumočením do českého znakového jazyka. 
 
Vstupné na prohlídky je pro držitele karet ZTP a ZTP/P zdarma.
Není-li uvedeno jinak, rezervujte emailem na kamkukatkoo@gmail.com.  
titulka-text-v-CZJ-KukatkOO-9-2022.png
Kukatkoo_9_2022.jpg


Středa 7.9.
v 19:00 EXPEDICE ZA PRAŽSKÝMI NETOPÝRY - vhodné pro rodiny s dětmi
lektorovaný program.
Sraz: v 18:00 hod. u Šlechtovy restaurace ve Stromovce
 
Nahlédněte do života netopýrů na vycházce večerní Stromovkou. Zamotají se do vlasů? Sají krev? Co jim pomáhá se pohybovat potmě? Nahlédněte do života netopýrů na vycházce večerní Stromovkou. Mluvit o nich bude Eva Cepáková z České společnosti pro ochranu netopýrů. Čeká vás setkání s ochočenými handicapovanými netopýry. Volně žijící druhy budeme pozorovat ultrazvukovým detektorem. Začátek podzimu je čas netopýřích námluv, přeletů a migrací, a také intenzivního lovu potravy, pojďte s námi zažít Stromovku jinak.
 
 
Sobota 17.9. 11:00 -19.00 BUCHTY A LOUTKY DĚTEM / Pohádková Kinského zahrada – multižánrový festival - vhodné pro rodiny s dětmi
Kde: Kinského zahrada na Smíchově, Tram. 6, 9, 12, 20, stanice Švandovo divadlo 
 
Kromě divadelních představení bude připraveno: 
  • dílničky: výroba malých loutek, letadýlek, hraček, knih a další
  • dětské koutky: loutkový koutek, koutek her a čtenářský koutek
  • výměnný bazárek hraček a knížek
  • knihy a hry: Baobab, Labyrint, Paseka, Bylo nebylo, Poketo, Argo
  • občerstvení: prosím přineste si vlastní hrnky, chráníme přírodu
Připravena varianta pro případ deště. 
 
 
Úterý 20. 9.  v 16:00 MARKÉTA OTHOVÁ: JIŽ BRZY-  vhodné pro dospělé neslyšící
Lektorovaný program s workshopem 
Kde: Národní galerie – Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, 170 00 Praha 7 
 
Fotografická práce Markéty Othové je představena na současné výstavě novým projektem s názvem Již brzy. Svým intuitivním přístupem k fotografování umělkyně pokouší schopnosti média a překračuje technické zákonitosti, čímž do něj vnáší senzitivitu a podmaňuje si je pro svébytné vyjádření. Markéta Othová patří k silné generaci umělkyň, která se v porevolučních devadesátých letech etablovala na umělecké scéně. Při prezentacích v domácím i mezinárodním kontextu se v mnohém liší od svých současníků-fotografů nejen proto, že vystavovala černobílé snímky, které se v době technických možností v barvě i detailu jevily jako obyčejné, ale především sama zdůrazňovala svou totožnost nefotografa.
 
Autorka je neodmyslitelně spojována s fotografickými instalacemi.V devadesátých až nultých letech používala výhradně černobílou fotografii a systematicky dodržovala velký formát, zatímco v posledních deseti letech proměnila své šedé výjevy nejprve na barvené skeny ve formátu A4 a poté na digitální barevnou fotografii.
 
 
Středa 21.9. 18:00 -23:00 NOC LITERATURY I PRO NESLYŠÍCÍ -  vhodné dospělé neslyšící
Kde: Malá strana a Kampa 
 
Současní autoři, netradiční místa a známé osobnosti: to je tvář série veřejných čtení – Noc literatury. Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. V letošním roce bude čtení 5 vybraných titulů simultánně tlumočeno do českého znakového jazyka.
 
Více info o akci: https://www.nocliteratury.cz/praha/
 
 
Pátek 23.9. v 10:00 MUZEUM DOPRAVY - vhodné rodiny s dětmi a školy pro neslyšící
Kde: Národní technické muzeum, Kostelní 42, 170 78 Praha 7) 
 
Expozice v samostatných příbězích ukazuje celý historický vývoj automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy a v kratších exkurzech pak i úseky z dějin železniční dopravy a vývoje hasičské techniky na území ČŘ, a to jak stroji u nás vyrobenými, tak i dovezenými ze zahraniční a na našem území provozovanými.
 
 
Neděle 25.9. v 18:00 MALÝ PRINC -  vhodné rodiny s dětmi i dospělé neslyšící
Kde: Divadlo Kampa, Nosticova 2a, 118 00 Praha 1 - Malá strana
Rezervace vstupenek: rezervace@divadlokampa.cz
 
Malý princ je jeden z nejslavnějších příběhů moderní světové literaury, plný alegorií a metafor lidské společnosti, který vypráví příběh pilota, který ztroskotá v poušti na Sahaře. Právě zde se letec setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky, aby si připomněl smysl svého života. Anotoine de Saint-Exupéry se svou knihou dotýká srdcí mnoha generaci. My se vám ji pokusíme přiblížit v představení provázeném živou hudbou, jednou loutkou a spoustou fantazie.
 
Více info: https://divadlokampa.cz/0/maly-princ
 
 
top