Vyšlo 21. číslo časopisu Jsem jedno ucho: Neslyšící a nedoslýchaví na VŠ

02. 03. 2023
Vyšlo první letošní číslo časopisu Jsem jedno ucho, který vydává Svaz neslyšících a nedoslýchavých ČR. Nosným tématem celého čísla je sluchový handicap vs. studium na vysoké škole. Tým Jednoho ucha se tentokráte vydal za třemi studenty. 
 
Sluchový handicap s sebou přináší výzvy v každodenním životě. A během studia na vysoké škole mezi slyšícími spolužáky to platí dvojnásob. Jak se liší podpora uchazečů o vysokoškolském studiu v Praze a v Brně? Jaké jsou podmínky u přijímacích zkoušek? Jaká specifika s sebou přineslo studium během covidu19? Proč je na začátku studia důležitá funkční diagnostika? A dokáže student se sluchovým handicapem uspět ve dvojjazyčném přijímacím řízení v programu ERASMUS?
         Nejen na tyto otázky jsme hledali odpovědi u tří studentů, za kterými jsme se vydali do Ostravy, Brna a Olomouce. V časopise se tak představí neslyšící student lékařské fakulty z Ostravy Viktor Procházka, nedoslýchavá studentka pedagogiky z Masarykovy univerzity v Brně Aneta Černohorská a neslyšící studentka tělesné výchovy z Univerzity Palackého v Olomouci Kateřina Korgerová.
        Časopis také přináší vzpomínku na Dagmar Radilovou, dlouholetou funkcionářku Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, která zesnula těsně před Vánoci.                                             

Časopis Jsem jedno ucho si můžete stáhnouZDE. 

top